Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

0212 291 23 10 info@alyaguzellik.com

Kalıcı Makyaj cilt altına girerek pigmentleri renklendirme sanatıdır. Kalıcı makyajdan bahsederken kullandığımız diğer tabirler: kaş,göz, dudak kontürü, micro pigmentasyon, permanent make up, kaş,göz,dudak dövmesi gibi isimlerdir. Bunların hepsi kalıcı makyajla aynı anlama gelir.Kaş,göz ve dudak bölgelerinde uygulamalar yapılır. Cilt altına girmek için tek kullanımlık, ölçüleri ve işlevleri farklı ona göre kulalnımlarıda farklı olan iğneler kullanılır. Elbette yine işleme göre lokal anestezi yani işlem yapılacak bölge yeteri kadar uyuşacak şekilde krem ve jellerle uyuşturulur. Böylece işlem yapılırken sizin rahat etmeniz sağlanır. Kalıcı makyajda pigmentleri renklendirmek için boyalar kullanıyoruz. Bu boyalar kalıcı makyaj için özel üretilmiş, pigmentleri yoğun ve yüzünüze uyum sağlayabilecek natural boyalardır. Çok çeşitli renkleri ve içerikleri bulunur, gerektiğinde birbiriyle karıştırılarak sizin için en uygun renk elde edilebilinir.
-Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen normal makyaja oranla daha doğal görünür
-Makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gerekmez.
-Zaman ve para tasarrufu sağlar.
-Kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir.
-Daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılır.
– Sabah saatlerinde ayna karşısında uzun bir süre harcadığınız ve o kadar özenle yaptığınız en mükemmel makyaj bile günün sonunda bozuluyor, akıp gidiyor. Bu görüntü ise yüzünüzü bazen daha bakımsız bile gösterebiliyor. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih edenler de onları temizlemek için uzun zaman harcamak zorunda kalıyor. Oysa, ortalama 2-4 sene giden kalıcı makyaj bu sorunlarınıza derman oluyor.
– Özellikle işinin yoğunluğu ve statüsünden dolayı sürekli bakımlı görünmesigereken iş kadınları, sanatçılar, makyözler, yakın ve uzak görme problemiyaşayanlar veya sürekli bakımlı olmaya seven kadınlar ve genç kızlar için kalıcı makyaj can kurtarıcı bir yöntem.
– Özellikle aşırı hassas cilt tiplerinde ve makyaj malzemelerine karşıhassasiyet gösterebilen cilt tiplerinde kalıcı makyaj tercih edilebilir.
– Kalıcı makyaj, kaş bölgesi için mükemmel bir seçim. Yaşla birlikte kaşlarındaazalma meydana gelenler, geçirilen bir takım hastalıklar sonucu kaşlarındadökülme olanlar, yara izleri olanlar, kaşlarındaki şekil bozukluğu ve asimetrilerigidermek isteyenler için kalıcı makyaj oldukça uygun bir seçenek.
– Özellikle alt ve üst göz kapağında sürekli kalem kullananlar tercih edebilir. Sadece kirpik diplerine yapılacak uygulama bile kirpiklerinizi daha yoğun göstererek gözlerinizi belirginleştirir. Çokdoğal sürmeli bakışlara sahip olabilirsiniz
– Dudak çizgisini belirginleştirmek, dudakları daha dolgun veya ince göstermek, dudakların şekillerini değiştirmek isteyenler için de kalıcı makyaj harika bir uygulamadır.
– Kalıcı makyaj ile dudak şekil bozukluklarını gidermek veya en aza indirmek de mümkün.
– En önemlisi, kalıcı makyaj net olmayan yüz hatlarını belirginleştirmede birebir bir yöntem. Kaşları düşük olan, seyrek olan, şeklinde asimetri olan veya renginden memnun olmayan bir çok kişi bu konuda sürekli kalem kullanmak yerine kalıcı makyaj ile akmayan bozulmayan kesin çözümü tercih ediyorlar
-Akmadan, rengi solmadan, gün sonunda birbirine karışmadan yüzdeki ifadeyi netleştiren kalıcı makyajı uzman ellerde yaptırmanız şart
-Kalıcı makyaj yapmadan önce uzman kişi cilt renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz şeklinizi iyice göz önüne alarak sizin için en uygun renk ve modeli seçmelidir. Örneğin açık sarışın renkte saçları olan bir kişide kaşlar için kesinlikle çok koyu renkler veya dudak için çok koyu ve belirgin bir renk seçmemek gerekir. Aradaki tezat gözünüze çarparak sizi çok rahatsiz edecektir.